Moderní obor Informační technologie vám poskytne široké uplatnění v praxi. Z předmětů vás čeká matematika, elektronika, programování a mnoho dalších. Aktivně se zapojíte do výzkumů, kde potrénujete své praktické dovednosti. Až dostudujete, firmy se o vás zuřivě poperou. Budou z vás analytici, programátoři, testeři či údržbáři rozličných softwarových systémů nebo také manažeři a podnikatelé v oblasti ICT. Po bakalářském studiu můžete také pokračovat dál v navazujícím magisterském studiu.
Informační technologie hýbou světem
-
79 %
studentů získá zkušenosti z praxe
-
95 %
studentů úspěšně složí státní závěrečnou zkoušku
-
99 %
absolventů najde práci do měsíce nebo pokračuje v magisterském studiu
-
40 938 Kč
je průměrný nástupní plat absolventů
1. ročník
Všechny své vědomosti předají
a v těžkých chvílích vás podrží
Doc. Dr. Ing.
Kolář Dušan
Dušan Kolář je vedoucím Ústavu informačních systémů. V rámci studia se s ním setkáte v předmětech Pokročilé databázové systémy a Funkcionální a logické programování. Věnuje se formálním jazykům, jejich zpracování a reverznímu překladu (např. při spolupráci FIT/Avast).
Prof. Dr. Ing.
Černocký Jan
Učí Signály a systémy, většinou nenáviděný předmět plný komplexních čísel, konvolucí a dalších nechutností. Teprve později studenti docení, že se jim v životě bude hodit při zpracování zvuku, videa, ale i senzorických nebo obecně velkých" dat. Rád poradí přemýšlivým studentům s mnoha projekty včetně Erasmu+.
Prof. Ing.
Hruška Tomáš
CSc.
Profesor Hruška učí zejména informační systémy a web design. Dlouhodobě se zabývá objektově orientovanými DB systémy, metodami a prostředky rychlého prototypování informačních systémů nad relačním modelem a simulací mikroprocesorů pro hardware-software co-desing.
Ing.
Křivka Zbyněk
Ph.D.
Odborně se věnuje formálním jazykům v rámci výzkumné skupiny Formálních modelů. Při studiu se s ním potkáte především při řešení projektů do předmětů Formální jazyky a překladače a Principy programovacích jazyků. Studentům se snaží pomáhat, ale přitom neslevit z požadavků. Mimo školu pořádá Animefest.
Prof. RNDr.
Meduna Alexander
CSc.
Učí předměty, které se zabývají zpracováním jazyka na počítači, například Formální jazyky a překladače. Na jeho stylu výuky se odráží bohaté pedagogické zkušenosti ze zahraničí. Při výkladu se snaží skloubit japonský smysl pro přesnost, americký důraz na praxi a evropskou tendenci objasňovat látku v kontextu vědeckých poznatků.
Ing.
Smrčka Aleš
Ph.D.
Zabývá se ověřováním kvality programů a vyučuje testování softwaru. Pomáhá studentům vytvářet funkční a bezchybné programy. Nenosí vědomosti na stříbrném podnose, ale vede studenty k tomu, aby sami přemýšleli o složitých problémech, na které v praxi narazí.
Prof. Dr. Ing.
Zemčík Pavel
Učí Multimédia, Zpracování obrazu, Pokročilou počítačovou grafiku a Počítačové vidění. Jsou to předměty, které jsou užitečné studentům v praxi. Pokud je třeba, rád poradí studentům ohledně studia, ale i výzkumu obrazu a videa.
Čím se zrovna bavíme?
-
Další dva start-upy studentů a pedagogů z Vysokého učení technického v Brně nesou ochrannou známku "Start-up VUT". Smlouvu o tom podepsali 22. srpna rektor VUT Ladislav Janíček a zástupci společností MaNoSens a BIOM Research Project. …
-
Zvýšit zájem o studium a podpora průmyslu. Nová aliance elektrotechnických a IT fakult se dvěma zástupci z VUT má jasné cíle
Šestnáctka českých a slovenských elektrotechnických a IT fakult založila ve středu 15. května Alianci pro elektrotechniku a informatiku (Aliance). V jejím čele stojí děkan Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni (FEL ZČU) Zdeněk Peroutka. …