Detail publikace
Towards Design Flow for Space-Efficient Implementation of Polymorphic Circuits Based on Ambipolar Components
Nevoral Jan, Ing., Ph.D. (UPSY)
Crha Adam, Ing., Ph.D. (VZ POLY)
Růžička Richard, doc. Ing., Ph.D., MBA (UPSY)
polymorfní elektronika, ambiolární chování, syntéza obvodů, evoluční návrh, Booleovské dělení, kernelling, návrhové metody
Hlavnímcílem tohoto příspěvku představit ucelený návrhový postup, díky němuž je možnodocílit efektivní implementace polymorfních obvodů. Především je zde využitotechnik na bázi evolučních algoritmů, které slouží k automatizovanémunavrhování základních typů multifunkčních obvodových prvků (tj. logickýchhradel). V tomto případě se předpokládá uplatnění pokročilých materiálů činanostruktur vykazujících tzv. ambipolární chování. Při návrhu vlastnístruktury logických hradel je využito tranzistorů, u nichž lze řídit režimčinnosti (tedy zda se chovají jako N- či P-kanálové prvky) řízením polaritynapájecích větví.
Bohužel konvenční návrhové metody a algoritmy není možnépřímo využít pro efektivní návrh polymorfních obvodů, aniž by nebylo nutné sezabývat jejich podstatnou modifikací. Další z důležitých součástíprezentovaného způsobu návrhu vytváření polymorfních obvodů je tedy příslušnásyntézní technika využívající specifických vlastností popisovanýchmultifunkčních hradel. Tento přístup k obvodové syntéze napomáhá dosaženíprostorově efektivních výsledků zejména v případě komplexních polymorfníchobvodů skládajících se ze stovek hradel. Klíčovým aspektem je v tomtopřípadě využití principů Booleovského dělení a techniky tzv. kernellingulogických funkcí.
@article{BUT144456,
author="Václav {Šimek} and Jan {Nevoral} and Adam {Crha} and Richard {Růžička}",
title="Towards Design Flow for Space-Efficient Implementation of Polymorphic Circuits Based on Ambipolar Components",
journal="ElectroScope - http://www.electroscope.zcu.cz",
year="2017",
volume="11",
number="1",
pages="1--10",
issn="1802-4564",
url="https://www.fit.vut.cz/research/publication/11476/"
}